SŁUBICE Akcja „Krecik moim przyjacielem” dobiegła końca

Setki uczestników spotkania

Pod koniec października do słubickiej biblioteki zawitał niezwykły gość – Krecik. Czeski bohater bajek i kreskówek w tym roku obchodził swoje 60. urodziny, które biblioteka słubicka świętowała wspólnie z jubilatem

W ramach akcji wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli obejrzeć kolekcjonerską wystawę, której właścicielem jest Jan Rodak z Witnicy. Składa się ona z blisko dwustu eksponatów przedstawiających wizerunek tego sympatycznego zwierzątka.
Wystawa była połączona z cyklem spotkań z Krecikiem i książką w roli głównej, przeznaczonych dla dzieci z przedszkoli i szkół. Przez cały listopad i grudzień przedszkolaki i uczniowie ze Słubic i Kunowic mieli okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych bohaterowi czeskiej bajki. Podczas zajęć dzieci z ciekawością oglądały wystawę i prezentację multimedialną, przedstawiającą historię powstania bajki o sympatycznym Kreciku. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia fragmentów bajek o przygodach naszego solenizanta, jak również wysłuchania bajki o Kreciku zaprezentowanej w formie Teatrzyku Kamishibai. Na koniec spotkania, każde dziecko otrzymało własnoręcznie wykonany medal “Krecik moim przyjacielem”.
Akcja „Krecik moim przyjacielem” to również konkurs plastyczny, ogłoszony pod koniec października, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu słubickiego. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie ilustracji do bajki pt. „Krecik” Zdenka Milera, natomiast dzieci z klas IV-VI miały wykonać ciekawą przestrzenną pracę techniczną przedstawiającą postać Krecika.
Konkurs okazał się bardzo popularny wśród dzieci, wpłynęły aż 182 prace! Uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie odbyło się 13 grudnia w oddziale dziecięcym słubickiej biblioteki.
Dzięki naszej akcji Krecik i biblioteka zyskali nowych przyjaciół. We wszystkich „krecikowych” spotkaniach w bibliotece wzięło udział około 600 uczestników (red.).