RZEPIN Zaproszenie na wystawę fotografii Doroty Łajło

Nowa wystawa mieszkanki Rzepina

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt. „Drzewo ławeczka” Doroty Łajło. Otwarcie w piątek 3 marca o godz. 17.00 w galerii Rz’art w MDK w Rzepinie

MDK w swojej galerii miał już okazję zaprezentować trzy wystawy fotograficzne artystki: „Twarze Afryki” i „Mały portret Afryki”, które były rezultatem podróży po Czarnym Lądzie oraz „Ulice Miasta, i My”, której cykl fotografii powstał pod wpływem wnikliwej obserwacji i fascynacji sposobem, w jaki człowiek wpływa na miejsce, w którym żyje i jak to miejsce determinuje jego życie.
Najnowszy cykl „Drzewo ławeczka” jest odpowiedzią na wewnętrzną potrzebę poszukiwania nowych obrazów rzeczywistości. Jest jednocześnie apoteozą piękna, jakie może kryć w sobie człowiek w swej nieskrywanej lekkości i szczerości. Człowiek zespolony z otoczeniem, przyrodą, a w szczególności z ulubionym przez autora motywem, jakim są drzewa. Jednak w całym cyklu najistotniejszą rolę odgrywa motyw dziewczyny. Tytuł „Drzewo ławeczka” jest jedynie uproszczonym skrótem myślowym autora.
Serdecznie zapraszamy na wystawę, a także na rozmowę z rzepińską artystką.
Dorota Łajło to mieszkanka Rzepina, pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży. Od kilku lat pasjonuje się fotografią reportażową, portretem reporterskim, o od pewnego czasu „pograniczem” fotografii konceptualnej. Jest autorką wielu fotograficznych wystaw na terenie całego kraju. Zajęła m.in. pierwsze miejsce w trzeciej edycji konkursu fotograficznego National Geographic Channel, trzecie miejsce w kategorii portret w V edycji Konkursu Fotograficznego Empik 2013. Otrzymała dwa wyróżnienia na ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych” 2012 oraz zdobyła Grand Prix wystawy FotoGlob na X Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni w 2008 roku. Dwukrotnie jej fotografie uczestniczyły w wystawach w największych miastach na terenie Polski, w czasie konkursowych i pokonkursowych wystaw – Prawa człowieka w obiektywie – organizowanych przez Amnesty International (red.).