RZEPIN Miejska wigilia

Jarmark, wigilia i prezenty

Wigilia bożonarodzeniowa to magiczny czas. To moment, który warto spędzić razem, w gronie rodzinnym, odpocząć od codziennych trudów i zmartwień. Pięknych chwil nie zabrakło również w niedzielę 18. grudnia na Placu Ratuszowym w Rzepinie

O godzinie 15.30 prowadzący imprezę powitali ze sceny wszystkich przybyłych mieszkańców, przedstawiając bogaty program artystyczny oraz wydarzenia towarzyszące. Jednym z takich wydarzeń był jarmark bożonarodzeniowy, na którym wystawcy zaprezentowali swoje rękodzieła i wyroby, takie jak ozdoby świąteczne, stroiki, dekoracje czy zabawki. Można było degustować potrawy wigilijne przygotowane przez panie z przedszkoli i szkół. Wśród smakołyków był barszcz, krokiety, pierogi i śledzik. Wsparcie w przygotowaniu poczęstunku okazali także rzepińscy przedstawiciele gastronomii.
Wiele działo się również na scenie, gdzie występy przyciągnęły tłumy rzepinian. Repertuar był tradycyjnie świąteczny. Dzieci i młodzież reprezentujące rzepińskie przedszkola i szkoły, scholę parafialną oraz MDK wprowadziły świąteczny nastrój, wykonując kolędy i pastorałki.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pomocników częstował słodkościami najmłodszych mieszkańców gminy.
Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Wenclem złożyli wszystkim przybyłym serdeczne życzenia oraz tradycyjnie podzielili się opłatkiem z mieszkańcami. Burmistrz serdecznie podziękował za okazaną życzliwość i pomoc wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowania oraz organizację wigilii miejskiej w Rzepinie (red.).