RZEPIN Ferie w MDK

Atrakcji nie brakowało

Podczas ferii w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie działo się, jak zawsze, bardzo wiele

W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty decoupage, warsztaty rodzinne, na których powstały karmniki, najmłodszych odwiedził również iluzjonista. Odbyła się wycieczka do Technikum Leśnego w Starościnie, a także warsztaty srcapbookingu. W kinie najmłodsi mogli obejrzeć najnowszą bajkę p.t. “Sing”.
Zorganizowana została też wycieczka do Zielonej Góry, w czasie której dzieci odwiedziły Centrum Nauki Keplera – Planetarium i Centrum Przyrodnicze. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia był wyjazd do Słubic, gdzie atrakcjami były najpierw wizyta na lodowisku, a następnie zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji.
Drugi tydzień ferii w rzepińskim MDK obfitował w równie wiele atrakcji. Pod okiem Kamili Kozłowskiej można było kreatywnie spędzić czas na zajęciach fotograficznych. Były też warsztaty kulinarne w Drzeńsku, połączone z zajęciami ruchowymi. Chętni mogli wybrać się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na sztukę, pt. „Królowa Śniegu”, by później zwiedzić także oddział Poczty Polskiej i wystawę kolejnictwa.
Podobnie jak w pierwszym tygodniu odbył się wyjazd na lodowisko do Słubic, a po nim trochę odpoczynku w lokalnej telewizji Horyzont TV Słubice. Tam Marta Szymańska-Ptak zdradziła tajniki funkcjonowania tej placówki. Lokalne źródło informacji to również prasa. Po wizycie w telewizji swoje drzwi otworzyła również słubicka redakcja Gazety Lubuskiej.
Przez cały okres trwania ferii prowadzone były warsztaty muzyczne z nauki gry na gitarze.
Zwieńczeniem drugiego tygodnia był bal karnawałowy, na który biletem wstępu było obowiązkowe przebranie (red.).