KRZESZYCE Skończyły się ferie

To był intensywny tydzień

Tegoroczne ferie upłynęły bardzo szybko, jednak liczą się dobre wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie ich uczestnikom

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach, jak co roku, zorganizowała propozycję spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.
Dzieci chętnie uczestniczyły w interesujących i wyjątkowych zajęciach. Każdego dnia angażowały się we wszystkie proponowane tematy przewodnie. Codziennie doznawały nowych wrażeń, uczyły się nowych umiejętności i usprawniały swoje zdolności manualne i plastyczne.
Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z japońską sztuką kamishibai. Tworzyły własną bajkę na podstawie tej papierowej sztuki, a później przedstawiały swoje opowieści. Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z masą solna, dzieci wykonały afrykański amulet, a także figurki, postaci zwierząt, aniołków, zrobiły także wesoły brelok z włóczki, który ożywi każdy plecak.
Uczestnicy ferii zetknęli się także z inną nową formą pracy- zrobiły swojego własnego lapbook-a. Jest to organizer, który może służyć do gromadzenia różnych informacji czy zainteresowań, dzięki niemu wszystkie materiały mogą znaleźć się w jednym miejscu.
W bibliotece zapanował zimowy krajobraz, pojawiły się różne postaci, m.in. narciarze, saneczkarze, pingwiny, królowe śniegu. A to wszystko dzięki niepotrzebnym kartonom i gazetom.
Z okazji walentynek dzieci zrobiły upominki dla swoich najbliższych, w bibliotece zrobiło się magicznie i czerwono, a nasi milusińscy opowiadali komu wręczą prezenciki. Powstały piękne własnoręcznie zrobione lampiony walentynkowe oraz serduszka uszyte z filcu.
A na koniec? Przyszło nam podziękować za tak aktywny udział w zajęciach. Dzieci zostały obdarowane dyplomami oraz skromnymi upominkami, nie zabrakło także słodkości.
Zajęcia każdorazowo połączone były z czytaniem wierszy i opowiadań związanych z zimą. Młodzi uczestnicy wspólnie z kolegami i koleżankami mogli bawić się w kalambury, potańczyć zumbę, ponadto wiele radości sprawiały im zabawy ruchowe z chustą Klanza.
W ciągu tych dwóch tygodni ferii młodzi czytelnicy mogli brać udział w zajęciach z kodowania, które prowadził wolontariusz Mariusz Koźlarek.
Ten tydzień upłynął nam szybko. Ferie się skończyły, jednak my zapraszamy do biblioteki na mnóstwo innych dodatkowych zajęć, które prowadzone są u nas przez cały rok!
Dziękujemy wszystkim dzieciom za uśmiechy i wspaniale spędzony czas, a wam rodzice za każde miłe słowo (red.).