KRZESZYCE Finał WOŚP

Życie nie po to jest, by brać

Słowa pięknej i mądrej pieśni Stanisława Sojki już od kilku lat przyświecają społeczności Zespołu Szkół Samorządowych w Krzeszycach we wszystkich działaniach charytatywnych podejmowanych na rzecz innych. Tak było i tym razem

XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Oba cele są niezwykle ważne i bliskie naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz całej lokalnej społeczności. Nie mogło więc nas i w tym roku zabraknąć wśród wolontariuszy Jerzego Owsiaka.
W Zespole Szkół Samorządowych orkiestra zagrała już po raz jedenasty z rzędu. W czasie dziesięciu kolejnych finałów zebraliśmy w Krzeszycach niemal 60 tys. zł. W bieżącym roku 34 wolontariuszy, pod kierownictwem Anny Rzemienieckiej, zebrało kwotę 13.188,67 złotych i 65 Euro. Złożyły się na to środki zebrane przez wolontariuszy podczas kwesty na terenie Krzeszyc, dochód z kawiarenki otwartej podczas niedzielnego koncertu przez rady rodziców SP im. Wincentego Witosa i PG im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach, dochód z licytacji gadżetów przekazanych przez fundację WOŚP oraz innych darów przekazanych przez ofiarodawców, a także wpisowe na I Krzeszycki Bieg „Policz się z cukrzycą”.
Bezpieczeństwo kwestującym uczniom zapewnili strażacy z OSP Krzeszyce. Oni też zabezpieczali trasę biegu „Policz się z cukrzycą”. Dziękujemy im serdecznie za gotowość do pracy na rzecz innych.
Po raz kolejny grał z nami, w przenośni i dosłownie, Grzegorz Zawadzki, zapewniając imprezie profesjonalne nagłośnienie. Dziękujemy pięknie i polecamy się na przyszłość.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki, a szkolnym radom rodziców za poprowadzenie kawiarenki, która cieszyła się i w tym roku ogromnym powodzeniem.
Wśród pomocników znaleźli się też członkowie Klubu UKS „Żak”, działającego przy ZSS Krzeszyce oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy obu szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Samorządowych.

Sztab WOŚP przy ZSS Krzeszyce