KRZESZYCE Ferie z biblioteką w Muszkowie dobiegły końca!

Teatr, serca i gofry

Filia Biblioteki w Muszkowie, jak co roku w ferie, przygotowała różnorodne zajęcia i warsztaty. Progi biblioteki były otwarte dla wszystkich młodych czytelników, którym nie udało się wyjechać na zorganizowane zimowe obozy

Co się działo? Powstały piękne aniołki z masy solnej, eksperymentowaliśmy z farbami 3D wykonanymi z własnej mikstury – dzieciaki malowały nimi piękne rysunki! Były zabawy z wełną, z której powstały ,,wełniane ludziki” i pompony.
Zabrakło śniegu, jedyny bałwan stopniał – jaka zima taki bałwan ,,topniejący” – stwierdziły dzieci. I szybciutko zabrały się do malowania topniejącego już bałwana, któremu nos z marchewki odpadł, szaliczek i czapka też już leżały na ziemi. Mimo tego malowanie pastą do zębów było bardzo przyjemne.
Dzieci w czasie zajęć poznały teatr ilustracji KAMISHIBAI- sztuka ta wywodzi się z Japonii, jest to opowiadanie historii za pomocą ilustracji/obrazów wykonanych na kartonowych planszach, które wsuwa się do drewnianego pudełka tzw. butai.
Kartonowe plansze z obrazami opowiadały historię, a każda plansza przedstawiała kolejny fragment opowieści. Tył kartonu był zarezerwowany na tekst i miniaturę obrazka. Parawan/scena stała zwrócona do publiczności. Opowiadający czytał opowieść, zmieniając płynnie plansze. Taki teatr, a właściwie historyjki i bajki, pisały dzieci, później przedstawiały je na tej małej scenie. Pomysły dopisywały, a brawom nie było końca.
Piątek 10 lutego był ostatnim dniem zajęć w ramach ferii zimowych. Upłynął bardzo spokojnie, a wszystko to za sprawą przygotowań do zbliżającego się święta zakochanych. Dzieci wykonały kartkę walentynkową, którą dedykowały swoim rodzicom, koleżance czy koledze a nawet kuzynce. Jako, że ten piątkowy dzień obfitował w serca, serduszka i rozmowy o miłości, to na jego podsumowanie dzieci same wykonały gofry, czyli smakołyk, który kochają – i znów wszystko kręciło się wokół miłości tyle, że tym razem do jedzenia.
Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom które uczęszczały za zajęcia (red.).