KRZESZYCE Bieg organizowany w ramach WOŚP

Policzyli się z cukrzycą

15 stycznia odbył się I Krzeszycki Bieg „Policz się z cukrzycą”

Bieg zorganizowany został w ramach jubileuszowego XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Gminny Ośrodek Kultury i sztab WOŚP znajdujący się w Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszycach

Inicjatorką i główną organizatorką biegu była Lucyna Poznańska. Sprawną i miła obsługę biegu zapewniły pracownice gminy Krzeszyce. Przybyłych zawodników ciepło przywitali wójt Stanisław Peczkajtis oraz dyrektor ZSS w Krzeszycach Barbara Adamska.
Bieg poprzedziła rozgrzewka prowadzona przez Olę Zawadzką.
Na starcie stanęło 80 biegaczy w różnym wieku, którzy przyjechali z różnych miejscowości naszego województwa. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 2,5 km. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali puchary.
Wśród wszystkich zawodników rozlosowano pamiątkowe koszulki z WOŚP oraz upominki. Po ukończeniu biegu każdy uczestnik mógł zjeść talerz gorącej zupy, wypić herbatę oraz zjeść ciastka szczęścia ufundowane przez firmę Janeco International Polska z Krzeszyc.
Najszybszym zawodnikiem okazał się Kamil Pikuła z Drezdenka, drugie miejsce zajął Bogdan Kozioł z Łukomina, a na trzecim miejscu uplasował się mieszkaniec Deszczna, Michał Leszczyński. Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Kowalczyk z Lemierzyc, pokonując dwie mieszkanki Kołczyna, Lucynę Poznańską i Justynę Brzezińską. Najmłodszym zawodnikiem był Ksawery Sawicki z Lemierzyc, natomiast najstarszą zawodniczką była Alina Parchimowicz z Krzeszyc, a wśród mężczyzn Stanisław Liczner, także mieszkaniec Krzeszyc.
Nad bezpieczeństwem zawodników na trasie czuwali ochotnicy z miejscowej straży pożarnej, a opiekę medyczną zapewniła Asia Brach.
Pierwszy bieg cieszył się sporym zainteresowaniem i już czekamy na kolejną edycję. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji oraz sponsorom: firmie Janeco International Polska, wójtowi gminy Krzeszyce oraz Marzannie Rzemienieckiej (red.).