GÓRZYCA Orkiestra znów zagrała

Mamy kolejny rekord

15 stycznia w Polsce oraz poza jej granicami odbywał się 25 finał WOŚP. Swój sztab miała również Górzyca, która od paru lat włącza się w organizację Orkiestry

Podczas imprezy, która miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, obejrzeliśmy występy najmłodszych mieszkańców – przedszkolaków z Pracowni Edukacji Kulturalnej oraz Niepublicznego Przedszkola “Słoneczko” a także uczniów Szkoły Podstawowej w Górzycy. Można było spróbować pysznych pierogów, bigosu, zakupić popcorn, watę cukrową, spróbować domowych ciast, napić się kawy czy herbaty. Swojego szczęścia próbowano również w serduszkowej loterii, w której każdy los był tym szczęśliwym. Podczas tegorocznego finału można było także zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego, bo swoje stoisko miała tu fundacja DKMS.
Na specjalne zaproszenie przybyła do Górzycy szkoła tańca QUEST, która zachwyciła wszystkich swoimi popisami tanecznymi.
Jednak największą popularnością cieszyła się licytacja gadżetów, wśród których najwyższą cenę osiągnął tablet podarowany przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, kask strażacki przekazany przez jedną z mieszkanek Górzycy, bon na zabieg – microblading brwi do wykonania w salonie kosmetologicznym Klaudii Kozłowskiej w Górzycy oraz voucher na czarter statku ufundowany przez stowarzyszenie “Odra dla turystów”.
Po podsumowaniu i podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy okazało się, że pobiliśmy dotychczasowe rekordy i zebraliśmy kwotę 14.223,41 zł i 31 Euro.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy tego dnia byli z nami.
Zapraszamy na kolejny finał WOŚP już za rok (red.).