GÓRZYCA Dominatorka znów w akcji

Triumf Dominiki

Związek Tenisa Województwa Lubuskiego był organizatorem grudniowego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatek (do lat 12) o puchar wojewody lubuskiego. W zawodach tenisowych gry pojedynczej rewelacyjnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca odniosła komplet efektownych zwycięstw, triumfując w całej imprezie

Dominika, rozstawiona w zawodach z numerem drugim, pokonała w swoim pierwszym meczu fazy eliminacyjnej Marię Lemańską (UKS Dwójka Strzegom), a następnie Martę Halbersztadt (NST Kotowice) pewnie wygrywając grupę B.
W fazie finałowej zawodniczki rywalizowały z przeciwniczkami, które zajęły identyczne miejsca w swoich grupach, tak więc Dominika mierzyła się ze zwyciężczyniami pozostałych trzech grup. W pierwszym meczu utalentowana dziesięciolatka nie oddała nawet gema Julii Piotrowskiej (Dwójka Zielona Góra). W drugim pojedynku na Dominikę czekała faworytka imprezy, starsza o rok Olimpia Janecka (GKT Nafta Zielona Góra), rozstawiona w zawodach z numerem pierwszym. Od początku spotkania Dominika narzuciła swój ofensywny styl, a jej przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Zwycięstwo w tym kluczowym dla wyników turnieju spotkaniu nie było ani na moment zagrożone. W ostatnim swoim meczu nasza reprezentantka zmierzyła się z rewelacyjnie spisującą się w turnieju Amelią Drozd (GKT Nafta Zielona Góra). Zawodniczka GKT Smecz Górzyca do końca utrzymała koncentrację w zawodach, pewnie pokonując swoją rywalkę, tracąc zaledwie jednego gema.
Mimo niezwykle udanego roku Dominiki (wystarczy wymienić cztery srebrne medale Mistrzostw Polski Krasnalek, dwa złote i dwa srebrne medale Mistrzostw Województwa Skrzatek i kilka medali w turniejach WTK i OTK do lat 12) współautor sukcesów utalentowanej tenisistki, jej tata i jednocześnie trener Daniel Podhajecki, w ostatnich dniach postanowił zmienić jej system szkolenia. Przy organizacyjnym wsparciu firmy Steinpol Central Services Sp. z o.o. z Rzepina zajęcia z Dominiką prowadzi również Andrzej Żwawiak – były zawodnik z Zielonej Góry. Dodatkowa praca z nowym trenerem już przynosi zamierzone efekty (red.).