CYBINKA Zagraliśmy koncertowo!

20 tysięcy trafiło na konto WOŚP

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Cybince od samego rana zbierali do puszek datki na terenie całej gminy. W godzinach popołudniowych w sztabie WOŚP, który mieścił się budynku MGOK w Cybince przeliczano datki, a w sali kinowej trwała licytacja wcześniej zebranych fantów przeplatana występami artystycznymi

Licytację prowadzili Marian Dworak i Zbyszko Jatczak. Na scenie pojawiły się dzieci z publicznego Bajkowego Przedszkola w Cybince i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białkowie. Były też występy Hanny Dworak, zespołu Antidotum i Lubuszanek, Tatiany Brzozowskiej, Grzegorza Dawidowicza& Szymona Rauhut. Pokaz pierwszej pomocy wraz z instruktażem przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Cybince. W holu budynku MGOK można było spróbować tradycyjnych wypieków i ciast, które podawali harcerze oraz wolontariusze z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Nasza Chata w Cybince. Przed budynkiem MGOK można było spróbować tradycyjnych potraw, takich jak pierogi i pyzy z mięsem przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Grzmiącej, grochówki i barszczu przygotowanego przez Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa, a także spróbować kiełbasek z grilla przygotowanych przez Polski Związek Wędkarski Koło w Cybince.
Punktualnie o godzinie 20.00 odbył się pokaz fajerwerków, który był symbolicznym światełkiem do nieba. W sumie podczas 25 finału WOŚP w Cybince zebrano 20.027,27 zł.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia (red.).