CYBINKA Za nami gminna wigilia

Mieszkańcy złożyli sobie życzenia

17 grudnia na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, już po raz drugi, odbyło się gminne kolędowanie pod nazwą „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”

W tym roku organizatorzy zapewnili przybyłym szereg atrakcji wprowadzających w magiczny, świąteczny nastrój. Od rana z okien biblioteki rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, zapraszając wszystkich mieszkańców gminy na wspólne kolędowanie.
Na placu można było nabyć żywe karpie, choinki, wędzone pstrągi, a na przygotowanym jarmarku bożonarodzeniowym można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, wigilijne potrawy, ciasta oraz lukrowane pierniki.
Gminne kolędowanie uroczyście otworzył burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, składając mieszkańcom bożonarodzeniowe życzenia. Po otwarciu scena przy jarmarku rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie, zespołu Lubuszanki oraz Antidotum, tworząc świąteczny klimat. Nie zabrakło także przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Białkowie jasełek oraz spotkań z Mikołajem, który rozdawał mieszkańcom płytę z kolędami nagraną przez Zespół ANTIDOTUM.
2 i 44 Drużyna Harcerska “Stanica” przekazały burmistrzowi Betlejemskie Światło Pokoju.
Wspólne kolędowanie zakończył występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” z Bieganowa.
Celem organizacji przedsięwzięcia była integracja mieszkańców gminy Cybinka. Wszystkim zaangażowanym instytucjom i organizacjom, a przede wszystkim wielu osobom dobrej woli serdecznie dziękujemy za przygotowanie, natomiast mieszkańcom za liczne uczestnictwo (red.).