CYBINKA Podziękowania dla mieszkańców

Perły Cybinki

Za nami gala wręczenia wyróżnień burmistrza Cybinki „Perły Cybinki 2016”

Skąd wziął się pomysł zorganizowania tej uroczystości pod nazwą „Perły Cybinki”? Z prostej analogii: urzekające pięknem perły powstają z całkiem zwyczajnych składników: ziarenka piasku, odprysku muszli, białek wytwarzanych przez małże, które jako jedyne wiedzą, jak je połączyć, aby osiągnąć tak zachwycający rezultat. Podobnie jest z ludźmi. Takie cechy jak: dobroć, wspaniałomyślność, hojność, empatia, szlachetność, otwartość, aktywność pojedynczo podobają się i są godne naśladowania, jednak połączone w działaniu olśniewają, tworząc swoiste „perły”.
Uroczystość była podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, aby mała ojczyzna jaką jest gmina Cybinka rozkwitała, była znana, stawała się ciekawym miejscem do życia; podziękowaniem dla tych, którzy sprawiają, że życie tutaj toczy się piękniej, bardziej kolorowo i lepiej.
Podczas powitania obecnych na sali kinowej burmistrz Marek Kołodziejczyk podziękował zaangażowanym w aktywne działanie na rzecz gminy: – To dzięki Wam możemy przygotowywać imprezy gminne skierowane do mieszkańców, które cieszą się coraz większą popularnością. To dzięki Wam możemy aktywnie spędzać czas, to dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie. To dzięki wam wreszcie na antenie radiowej bez kompleksów mogę powiedzieć, że ludzie w Cybince są wspaniali – mówił.
Burmistrz wręczył wyróżnienia w siedmiu kategoriach: wolontariat i sprawy społeczne, mecenasi, wydarzenie, kultura, promocja sportu i turystyki, Inicjatywa lokalna, ambasadorzy gminy Cybinka.
Podczas uroczystości wyświetlone zostały prezentacje, dzięki którym obecni mogli zobaczyć jak zmieniła się gmina Cybinka, nie tylko w kontekście inwestycji, ale również w zakresie działań społecznych i nowych wydarzeń. Galę uświetnił swoim występem zespół AnDreo i Karina, który przypomniał włoskie covery Al Bano i Romina Power.
Podsumowując uroczystość burmistrz mówił – Dostąpiłem dziś wielkiego zaszczytu podziękowania ludziom, którzy swoim zaangażowaniem i pracą, życzliwością i hojnością wzbogacili naszą gminę na tak wielu poziomach i w tak wielu dziedzinach. Wiem, że wasza praca nigdy nie była obliczona na zysk, na jakiekolwiek profity, popularność czy poklask. Działaliście z czystej bezinteresownej chęci zrobienia czegoś dla ludzi, dla mieszkańców naszej gminy. I za to jeszcze raz serdecznie dziękuję (red.).