CYBINKA Podsumowanie projektu

Baby coraz silniejsze

Projekt „Samoobrona kobiet. Silne Baby” realizowany w ramach inicjatywy lokalnej finansowanej przez gminę Cybinka, dobiegł końca. 15 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się jego podsumowanie

Na spotkaniu, prócz uczestniczek, gościł burmistrz Marek Kołodziejczyk, który wraz z instruktorami prowadzącymi kurs – asp. szt. Adamem Tomaśko oraz mł. asp. Marcinem Wojciechem – wręczył uczestniczkom dyplomy. Nie zabrakło dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Eweliny Skórskiej oraz kierownika posterunku policji w Cybince st. asp Marka Żelka.
W projekcie zrealizowano dwie godziny zajęć teoretycznych oraz 16 godzin zajęć z zakresu praktycznej nauki skutecznych metod samoobrony przeznaczonych dla każdej kobiety. Dzięki dofinansowaniu projektu przez gminę można było zakupić na kurs profesjonalny sprzęt, który przydał się do ćwiczeń praktycznych.
Z relacji uczestniczek wynika, że kurs dał im większą pewność siebie, wiele nauczył i sprawił, że panie czują się bezpieczniej. Projekt miał jeszcze inną wartość – zintegrował lokalną społeczność, był to również świetny przykład współpracy samorządu lokalnego z policją (red.).