CYBINKA Międzypokoleniowe świętowanie

Chcą współpracować z seniorami

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, pod patronatem burmistrza Marka Kołodziejczyka, zorganizował „Mikołajkowe spotkanie z seniorami”

Wydarzenie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej goście obejrzeli program artystyczny. Na scenie jako pierwsza wystąpiła Ludwika Mrozowska (wspaniała, pogodna seniorka, utalentowana aktorka-amator) z krótkim monologiem „Pan z telefonu” oraz” Kobieta z miasta”.
Z pięknym programem specjalnie dla seniorów wystąpiły dzieci z Bajkowego Przedszkola w Cybince. Na scenie znalazł się również jeden z najstarszych mieszkańców naszej gminy – wiecznie młody – Bolesław Przepióra, który zaśpiewał i zagrał na harmonijce ustnej, wystąpiła także Leokadia Kozinoga-Dominik, która recytowała wiersz. Wnuczka Ryszarda Serwecińskiego – Mariola Kurłowicz – odczytała autorski wiersz swojego dziadka. Nie zabrakło też naszych Lubuszanek, które przygotowały krótki program artystyczny.
W drugiej części spotkania zaprosiliśmy gości na ciasto i herbatę. Przy nastrojowych, świątecznych dekoracjach burmistrz Marek Kołodziejczyk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Skórska oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Kubiak, razem z gośćmi, dyskutowali na różne tematy, mówili o potrzebach seniorów i sposobach ich zaspokojenia.
Dziękujemy serdecznie wszystkim artystom za wspaniałe występy, przedszkolankom za przygotowanie dzieciaczków, a wszystkim gościom za uczestniczenie w „Mikołajkowym spotkaniu z seniorami” (red.).