CYBINKA Królewskie zawody

Ostatni taki turniej

Zakończył się II Turniej Szachowy o puchar burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka

Szachiści rozegrali pojedynki w tzw. systemie kołowym, w którym każdy z uczestników skonfrontował swoje umiejętności z wszystkimi rywalami w partiach 2 x 10 minut (szachy szybkie).
Turniej zgromadził entuzjastów królewskiej gry z gminy Cybinka, którzy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież i dorośli).
Zawody rozegrano w miłej atmosferze, w duchu „fair play”, zgodnie z szachową maksymą „Gensunasumus”.
Pomiędzy poszczególnymi rundami szachiści analizowali wspólne gry i rozgrywali rewanże.
Gminne rozgrywki szachowe zgromadziły grupę kibiców, którzy obserwowali zmagania.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wynagrodzeni wręczonymi w imieniu burmistrza Marka Kołodziejczyka przez sekretarza gminy Sebastiana Łukaszewicza oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelinę Skórską okazałymi pucharami. Przyznano specjalną nagrodę dla weterana gry w szachy Edwarda Wiencka.
Specjalne podziękowania należą się Piotrowi Maryckiemu za wykonanie dwóch pucharów dla dzieci oraz Jarosławowi Lazarczykowi, który wygrawerował do nich tabliczki.
W kategorii dorosłych najlepszy okazał się Marcin Wojciech, drugi był Dawid Wincek, a trzeci Edward Wincek. W grupie młodzieżowej zwyciężył Samuel Gajecki, a wśród dzieci bezkonkurencyjni byli Zuzanna Wojciech i Jakub Szyszko.
II Turniej Szachowy pod patronatem burmistrza był okazją do spotkania się entuzjastów królewskiej gry z gminy Cybinka i ostatnim turniejem w zamkniętej formie. Następny rozgrywany już będzie dla wszystkich pasjonatów szachów z naszego powiatu (red.).