CYBINKA Kolejne spotkania z przyrodą

Poznaliśmy różne ptaki

Podczas ferii zimowych odbyły się kolejne zajęcia edukacyjno-plastyczne z serii „Spotkania z przyrodą” pt. „Obrączkujemy ptaki”

Zajęcia miały charakter edukacyjno-artystyczny i były drugą częścią grudniowych zajęć pt. „Budki lęgowe”, na których stworzony został karmnik przy MGOK i przez kilka tygodni dokarmiane były ptaki.
Na zajęciach uczestnicy mogli dowiedzieć się np. co to są ptasie obrączki, w jakim celu się je zakłada i kto może to robić – opowiadał o tym ornitolog Arkadiusz Stann, który z pomocą Krzysztofa Gajdy, pracownika Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, obrączkował ptaki.
Uczestnicy poznawali gatunek ptaka, płeć, jego wiek a także mieli możliwość nadania mu imienia! Z bliska można było oglądać takie ptaki jak sikorka modraszka, sikorka bogatka i uboga, jer, a największą niespodziankę i ekscytujące wrażenia przyniosło wszystkim obrączkowanie pięknych grubodziobów!
Akcja trwała kilka godzin, ale nawet na chwilę nie było nudno! Na koniec uczestnicy zrobili z modeliny wisiorki-ptaki, które upiekliśmy w piekarniku.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i zachęcamy do udziału w kolejnych „Spotkaniach z przyrodą” (red.).