SŁUBICE Kulinarne Czwartki w bibliotece

Śledź w roli głównej

Wielkimi krokami zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia. To magiczny czas jednoczący całą rodzinę. Na naszych stołach pojawiają się wówczas tradycyjne potrawy

W bożonarodzeniowym menu króluje ryba, a na stole nie może zabraknąć śledzia. Dlatego głównym bohaterem grudniowego spotkania Kulinarnych Czwartków w bibliotece słubickiej był śledź.
Sposobów na jego przyrządzanie jest mnóstwo: w occie, w oleju, w zalewie miodowej. Świetnie komponują się z nim różnorodne dodatki.
Na spotkaniu mieliśmy okazję degustować smakowite sałatki śledziowe przyrządzone przez klubowiczki – z suszonymi pomidorami i żurawiną; z porem, kukurydzą i jabłkiem; z cebulką i jajkiem…
Wymianie przepisów i kulinarnych rad towarzyszyły wspomnienia smaków dzieciństwa.
Nasze spotkania mają charakter otwarty dla wszystkich miłosników smacznej, domowej kuchni. Na grudniowym spotkaniu w gronie klubowiczów powitalismy dwie nowe osoby pasjonujące się gotowaniem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków, które odbędzie się 5 stycznia. o godz. 16.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie “Barszcz w roli głównej” (red.).