SŁUBICE Kolejne spotkanie DKK

Smutna historia z pozytywnym zakończeniem

Na listopadowym spotkaniu słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce Anny Wysockiej-Kalkowskiej “Moje życie bez ciebie”

Agata, główna bohaterka powieśći, w wieku 18 lat poznaje starszego od siebie o piętnaście lat Tamasza. Dla obojga jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Pomimo kategorycznego sprzeciwu rodziców, Agata wyjeżdża wraz z Tomaszem do Warszawy. Razem tworzą bezgranicznie szczęśliwy związek. Niespodziewanie Tomasz ginie w wypadku. Wspaniały świat Agaty nagle rozlatuje się na milion kawałków. Jednak życie toczy się dalej…
W tym niezmiernie trudnym okresie dla Agaty ogromnym wsparciem jest siostra Tomasza, Wiktoria. Nasi klubowicze zwrócili szczególną uwagę na ciekawie przedstawioną przyjaźń łączącą dwie bohaterki.
Choć opowieść zaczyna się bardzo smutno, to jednak jest to historia z optymistycznym zakończeniem. Książka wciąga, czyta się niezwykle szybko. Polecamy!
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 25 stycznia o godz. 16.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Tematem spotkania będzie książka Lecha Majewskiego “Manhattan Babilon”.
MAŁGORZATA DOBOSZ