RZEPIN Nasi licealiści na gali w Warszawie

Sukces naszych uczniów

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zostali wyróżnieni podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć Nieustająca”

W listopadzie odbyła się w Warszawie uroczysta gala Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć Nieustająca”. Nasi uczniowie: Paulina Jaroszonek, Jakub Łagowski, Michał Stefański, Adriana Darol, Julia Zator, Arkadia Szechnicka, Agata Nowaczyk, Julia Jagła, Kacper Misztak oraz tegoroczni absolwenci: Majka Wąsowicz, Oskar Sawaryn i Marta Świercz otrzymali za swoje prace nagrodę specjalną za kultywowanie pamięci o zesłańcach Sybiru.
Było nam szczególnie miło ponieważ na 600 prac z kilkudziesięciu szkół w Polsce znaleźliśmy się w gronie sześciu wyróżnionych. Laur – czyli tytuł laureata – otrzymały Agata Nowaczyk, Julia Jagła i Arkadia Szechnicka.
Praca Pauliny Jaroszonek została opublikowana w książce ,,Oni i My – spotkania dwóch światów”. W tej samej publikacji zapisali się ze swoją pracą Jakub Łagowski i Majka Wąsowicz.
Gala rozpoczęła się uroczystą zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz złożeniem kwiatów, w asyście żołnierzy z garnizonu reprezentacyjnego Wojska Polskiego, przez delegacje szkół.
Uczniowie, korzystając z wyjazdu do polskiej stolicy, zaplanowali czas również na zwiedzanie i podziwianie jej uroków (red.).