CYBINKA Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Zawładnęli sceną

9 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który objął swym patronatem burmistrz Marek Kołodziejczyk

Organizatorami wydarzenia byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieganowie oraz stowarzyszenie „Wsparcie”.
Program artystyczny był na bardzo wysokim poziomie. Na scenie wystąpili uczestnicy i pracownicy z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim z przedstawieniem „Powróćmy jak za dawnych lat”, którego wspaniały scenariusz stworzyła radna Cybinki Agnieszka Stępniak, a całość wyreżyserowała Maja Mikołajczyk.
Nowatorski, wzruszający spektakl połączony z teatrem cieni, któremu nie nadano tytułu, przygotował zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem” w Bieganowie.
Z wierszem „Człowieku” wystąpiła na scenie uzdolniona uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Ośnie Lubuskim Anna Wojnicz.
Na zakończenie programu artystycznego członek zarządu powiatu Słubickiego Amelia Szołtun wraz z burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem wręczyli przedstawicielom placówek oraz organizatorom świąteczne upominki, które przygotowali goszczący na wydarzeniu uczestnicy i kadra Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie.
Po części artystycznej wszyscy udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem” w Bieganowie, gdzie zespół przygotował posiłek, napoje i moc atrakcji dla uczestników Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Dziękujemy za te wspaniałe chwile (red.).