RZEPIN Wieczornica z okazji święta

4Młodzi pamiętają

W środę 9 listopada w auli Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie odbyła się wieczornica upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego.
Wprowadzenie w tematykę święta przedstawiła prezentacja ukazująca historyczne zmiany granic Rzeczypospolitej Polskiej, od jej powstania aż po dzień dzisiejszy. Następnie uczniowie klasy III Jan Saladra i Filip Ludwikowski przedstawili prezentację dotyczącą bezpośrednio święta 11 listopada (osób, okoliczności zdobywania władzy, walki o granice, polityki czy mniejszości narodowych). W międzyczasie wykonywane były utwory o tematyce patriotycznej przez zespół szkolny przygotowany i prowadzony przez Wiolettę Nowak.
Kolejnym elementem wieczornicy był finał konkursu literacko-patriotycznego zorganizowanego wspólnie przez nauczycieli historii i języka polskiego Damiana Utrackiego i Zofię Tatol.
W środę o 15.00 miał miejsce etap wstępny konkursu, którego głównym celem było kultywowanie patriotyzmu i rozpowszechnianie znajomości polskich utworów literackich. Wzięło w nim udział łącznie ponad 20 osób, a troje najlepszych uczestników weszło do finału, który odbył się właśnie podczas wieczornicy. Byli to uczniowie Jan Saladra, Damian Chmyl i Michał Czomko. Po trzech rundach pytań najlepszy okazał się Jan Saladra. Dyrektor Przemysław Jarosik podziękował wszystkim za przybycie oraz przygotowanie wieczornicy i tym samym zakończył uroczystość (red.).