RZEPIN Mamy zdolną młodzież

7Rosną nam młodzi policjanci

Sukcesem uczniów z LO w Rzepinie zakończył się II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności uczniów klas o profilu policyjnym w Międzyrzeczu

Organizatorami turnieju były wydział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty.
Zainteresowanie zmaganiami ze strony młodzieży było ogromne, a swoje reprezentacje wystawiły klasy mundurowe reprezentujące szkoły z terenu całego województwa lubuskiego.
Konkurs składał się z czterech zadań przewidzianych dla całej drużyny: testu wiedzy o policji, pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelania z broni pneumatycznej i z toru przeszkód.
Liceum Ogólnokształcące w Rzepinie przygotowało i zgłosiło do udziału w turnieju dwie drużyny, dla których tegoroczne zmagania turniejowe zakończyły się wielkim sukcesem.
Pierwsza drużyna w składzie: Andrzej Woźniak, Mateusz Kowalik, Mateusza Kazek i Paulina Soczomska zajęła pierwsze miejsce i otrzymała puchar dla szkoły oraz nagrody rzeczowe, m.in. od Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy i zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Jerzego Głąbowskiego.
Druga drużyna reprezentowana przez: Kamila Stybułkowskiego, Łukasza Płazę, Dawida Urbanowicza i Karinę Siemionkowską zajęła czwarte miejsce, przegrywając z trzecią drużyną zaledwie o jeden punkt.
Gratulujemy obu drużynom oraz ich opiekunom: Katarzynie Kasik – funkcjonariuszce komisariatu policji w Rzepinie, Krystynie Kramarzewskiej oraz Izabeli Janiak (red.).