KRZESZYCE Spotkanie DKK dla młodzieży

k60Poznaj innego człowieka

Za nami kolejne spotkanie DKK dla młodzieży

Tematem naszej rozmowy była książka z cyklu bajki bez barier pt. „Hubek, kubek, wstążka”, wydana przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”

Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnością poprzez szerzenie wiedzy na temat różnych rodzajów niepełnosprawności oraz ułatwienie zrozumienia emocji i zachowań tych dzieci.
„Hubek, kubek, wstążka” to bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z zespołem Aspergera, pomaga poznać i zaakceptować inność.
Hubek swoim zachowaniem zaskakuje i intryguje rówieśników. Ma niezwykłą pamięć, o Tytanicu wie więcej niż kapitan, ale nie rozumie, co znaczy mieć dwie lewe ręce. Przeważnie bawi się sam, zawsze w tym samym miejscu i trudno się z nim dogadać. Pewnego dnia Majka z podsłuchanej rozmowy dowiaduje się, że Hubek ma jakiś zespół…
Po przeczytaniu książki klubowicze z zaangażowaniem rozmawiali na temat Zespołu Aspergera, a także zastanawiali się co zrobić, żeby dobrze zapamiętywać?
Wspólnie zabawiliśmy się w zabawę, która polegała na tym, że kładło się kilka rzeczy, trzeba było zapamiętać ich położenie, następnie jedna osoba odchodziła i przestawiało się przedmioty, a ta osoba miała zgadnąć, co się zmieniło.
Po zabawach przeszliśmy do części plastycznej, uczestnicy spotkania wykonywali kartki okolicznościowe z zasuszonych kwiatów, płatków kwiatów czy liści. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe (red.).