KRZESZYCE „Owady i ich piękno w obiektywie”

k31Kolorowy świat z bliska

Wystawa dr Jacka Mazura ze Szczecina jest już dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach. To prawie 50 makrofotografii owadów

Dzięki ciekawym opisom przygotowanym przez samego fotografa, wystawa ma również walor edukacyjny i humorystyczny.
Podczas otwarcia wystawy Jolanta Żuraw z Nadleśnictwa Lubniewice poprowadziła prelekcję na temat świata owadów i pajęczaków oraz ich fascynujących zachowań w przyrodzie. Uświadomiła zwiedzającym wystawę, że w pośpiechu i w pogoni, nie zauważamy, jaki ten świat jest niesamowity. Dopiero pokazany z bliska, w powiększeniu, odkrywa przed nami swoje tajemnice. Stworzenia, na które zwykle nie zwracamy uwagi, okazują się być niezwykle interesujące. Urzekają nas swoimi kolorami i niesamowitymi kształtami. Zachęcała do przyjrzenia się im z bliska, mówiła że warto czasami przyklęknąć, wytężyć wzrok i odkryć ten tajemniczy i fascynujący świat.
Tak ciekawą i niesamowitą wystawę biblioteka mogła zorganizowała dzięki współpracy z prof. Marzeną Gibczyńską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina, która jednocześnie w ramach swojej pasji hobbystycznej poprowadziła dla krzeszyckiej społeczności warsztaty kreatywne.
Krzeszycka biblioteka serdecznie zaprasza do odwiedzania wystawy. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tych pięknych zdjęć, spojrzenie na owady będzie bardziej życzliwe, może je nawet polubimy, przynajmniej niektóre, albo tak jak artysta, zaczniemy je fotografować.
Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 (red.).