CYBINKA Świętowali odzyskanie niepodległości

11-listopadaOficjalnie i artystycznie

Obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą za ojczyznę w kościele parafialnym

Po mszy delegacje władz gminy, Rady Miejskiej, kombatantów, strażaków, policji, uczniów, harcerzy, jednostek organizacyjnych gminy i powiatu oraz mieszkańców przemaszerowały pod tablicę upamiętniającą walczących o niepodległość, gdzie złożyły kwiaty oraz oddały hołd tym, którzy stracili swoje życie za wolność ojczyzny. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.
Dalsza część uroczystości odbyła się na placu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie głos zabrali proboszcz Stanisław Pawul i członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Władysław Okulski. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince, Zespołu Szkół w Cybince oraz zespołów „Antidotum” i „Lubuszanki”.
Występy na scenie uzupełniały pokazy nowoczesnego sprzętu wojskowego zorganizowane przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej z Żagania, a także sprzętu będącego na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince.
Organizatorzy zadbali także o ciepły poczęstunek oraz ciasto dla wszystkich przybyłych na uroczystość (red.).