CYBINKA Spotkanie z wyróżnionym policjantem

cyb3Mamy najlepszego dzielnicowego

Burmistrz Marek Kołodziejczyk, sekretarz Sebastian Łukaszewicz a także Agnieszka Skiba spotkali się z kierownikiem posterunku policji w Cybince asp. Markiem Żelek oraz najlepszym lubuskim dzielnicowym asp. szt. Adamem Tomaśko który od ośmiu jest dzielnicowym w Cybince

Burmistrz pogratulował zwycięstwa w turnieju wojewódzkim oraz doskonałej drugiej lokaty w drużynie dwuosobowej w konkursie ogólnokrajowym „Dzielnicowy Roku 2016”.
Dzielnicowy Adam Tomaśko zwyciężył w turnieju o tytuł Dzielnicowego Roku 2016 garnizonu lubuskiego, który odbywał się w siedzibie KPP w Nowej Soli. Startowało w nim 24 lubuskich policjantów, którzy zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy, scence sytuacyjnej i strzelaniu. W konkursie ogólnopolskim w Szkole Policji w Katowicach policjanci z KWP Gorzów Wlkp. zajęli drugie miejsce wśród 34 finalistów zawodów krajowych, którzy stoczyli zaciętą rywalizację w finałowych zawodach. Składały się one z pięciu konkurencji: symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową, pierwszej pomocy przedmedycznej, symulacji przyjęcia interesanta, strzelania, testu wiedzy – w tej konkurencji indywidualnie zwyciężył reprezentujący lubuską policję asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu. Wielkie gratulacje i dalszych sukcesów (red.).