SŁUBICE Spotkanie z podróżnikiem

Tłumy na spotkaniu

– Marzenia należy spełniać, ja spełniam swoje – tymi słowami zwrócił się Emil Witt do zgromadzonej w bibliotece młodzieży na zakończenie spotkania, które odbyło się 18 października

Emil Witt w wieku 18 lat spakował plecak i samodzielnie wyruszył w dwumiesięczną podróż do Brazylii, do Amazońskich Lasów Deszczowych.
Na spotkaniu w słubickiej bibliotece opowiedział o zmaganiach z bezwzględnym równikowym lasem i jego mieszkańcami, mówił o zwyczajach Indian, ich życiu w ekstremalnych warunkach. Zaprezentował przebieg wyprawy na fotografiach i filmie.
Wyprawa odmieniła jego życie, Amazonia pokazała kim naprawdę jest i co potrafi, a co może jeszcze udoskonalić, i w którym kierunku iść.
Wniosek – dzika dżungla nie jest taka niebezpieczna, jak może się wydawać.
Nasz gość został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii „Podróże” na gdyńskich Kolosach 2014, nominowany był także do nagrody „Podróż Roku 2014” National Geographic Traveler.
Licznie zgromadzona młodzież, mieszkańcy gminy i powiatu słubickiego przyjęli z entuzjazmem spotkanie z młodym podróżnikiem i surwiwalowcem (red.).