SŁUBICE Już niedługo kolejna edycja festiwalu sztuki

lAbiRynT tuż tuż….

Festiwal Nowej Sztuki lAbirynT już po raz 7 odbędzie się na pograniczu polsko-niemieckim, w tym roku w dniach 28-30 października

Warto sobie zapisać i zarezerwować tą datę w kalendarzu i skorzystać z propozycji jakie przygotowali organizatorzy. W programie ponad 32 wystawy indywidualne i zbiorowe z zakresu sztuki współczesnej, zaróno w tej tradycyjnej formie wystawienniczej: obrazów, fotografii, grafik wieszanych na ścianach, jak również w formie instalacji, heapeningów i performance. Będą również wykłady, wystąpienia autorskie oraz blok filmów artystycznych, a Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju przygotowało specjalny warsztat.
W czasie festiwalu zagoszczą u nas prezentacje artystów z 11 krajów: Belgii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii USA, Włoch i Węgier.
Nie zabraknie też słubicko-frankfurckich artystów z indywidualnymi wystawami, jak również pasjonatów fotografii, którzy wzieli udział w warsztatach Akademii Fotografii i Multimediów – lAbiRynT.
Wystawy będą zarówno po stronie polskiej w Słubicach: w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury i Collegium Polonicum, w Uradzie w Modrzewiowym Dworku, jak również po stronie niemieckiej we Frankfurcie: w Kleist Forum, Radio Słubfurt, starym warsztacie samochodowym, Volkshochschule, czy pustostanach sklepowych.
Miejsca wystawiennicze bywają różne, zarówno te presjonalne jak Galeria OKNO, czy Mała Galeria, ale również te zaproponowane pomysłem kuratorskim.
Program jest tak ułożony, aby żadne prezentacje nie pokrywały się, abyśmy mogli wędrować od jednej prezentacji do drugiej przez Słubice i Frankfurt.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Modyfikacje i reinterpretacje“. Chodzi o nawiązania do tego, co w kulturze, architekturze i sztuce już jest, o nowe widzenie dawnych rzeczy, ale i powstałych obecnie.
Podczas 7. edycji festiwalu zapraszamy do podróży po sztuce współczesnej z odniesieniami i cytatami z przeszłości. Czy świadomość tego, czego już dokonano, jest ograniczeniem, czy też wyzwala nowe potencjały kreacji i interpretacji? Wędrując po labiryncie sztuki, spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie (red.).