SŁUBICE Jest wsparcie na pomoc bezdomnym kotom

Pomagajmy z głową

Wielu słubiczan pomaga bezdomnym kotom i psom. Niewielu jednak wie, że można na ten cel uzyskać finansowe wsparcie z gminy

W Słubicach błąka się wiele bezdomnych kotów. Mieszkańcy je dokarmiają, ale problem nie znika, ponieważ zwierzęta często się rozmnażają. Warto więc skorzystać z bezpłatnej pomocy gminy i bezpańskie koty, czy psy poddać sterylizacji.
Każdy z nas może bezdomnego kota dostarczyć do Bogumiła Owadiuka z Rzepina, który dokona, zupełnie bezpłatnie, zabiegu sterylizacji. Weterynarz może także przyjechać po odbiór kota, czy psa do Słubic. Koszty poniesie gmina Słubice. – Co roku gmina przeznacza na ten cel pieniądze i jest spore zainteresowanie tego typu pomocą dla zwierząt – mówi nam Beata Bielecka z słubickiego magistratu. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i oświadczenie, że zwierzę jest bezdomne.
Można także starać się o dofinansowanie dokarmiania bezdomnych zwierząt. Jednorazowa kwota takiego wsparcia to 80 PLN. W tym roku środki na dokarmianie już są wyczerpane, ale od stycznia będzie można z tego typu pomocy finansowej znów korzystać (red.).