SŁUBICE Collegium Polonicum świętuje 25-lecie

Uroczyste spotkanie

Mija 25 lat od powstania idei budowy Collegium Polonicum
13 października odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego. Otworzył go rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki wspólnie z prezydentem Viadriny prof. Alexandrem Wöllem. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Bogdan Koszel z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Udział w uroczystości wzięli także goście ściśle związani z historią Collegium Polonicum.
Po uroczystości inauguracji odbyło się otwarcie wystawy „25 lat Collegium Polonicum”, zaprezentowano także jubileuszowe wydawnictwo „Eksperyment i wiedza. 25 lat Collegium Polonicum”. Wystawa fotograficzna w formie roll-upów prezentuje historię placówki: od powstania idei do dnia dzisiejszego, m.in. budowę uczelni, założycieli, gości, ważne wydarzenia i oczywiście życie studenckie oraz naukowe.
Piętek – 14 października upłynął pod znakiem spotkań po latach. Tego dnia, po raz pierwszy w historii Collegium Polonicum, absolwenci uczelni spotkali się na zjeździe. Mury uczelni opuściło do dziś ponad 3200 absolwentów (CP, red.).