SŁUBICE Akcja LATO w bibliotece

Wakacje, wakacje… i po wakacjach!

Akcja lato 2016 w bibliotece słubickiej dobiegła końca. Tegoroczne spotkania przebiegły pod hasłem „Mała Akademia Sztuk Przepięknych”. Zajęcia były wspaniałą lekcją sztuki, dzięki której dzieci poprzez zabawę miały okazję poznać różne nurty, kierunki i techniki malarskie oraz wspaniałych artystów świata

Podczas spotkań dzieci mogły oglądać prezentacje multimedialne, bawić się przy kolorowej chuście Klanzy, rozwiązywać rebusy, kalambury oraz testy i zagadki o sztuce.
Dzieci poznały co to jest kubizm, impresjonizm, neoplastycyzm, puentylizm, abstrakcjonizm, tangram, polska sztuka ludowa, czy japońska sztuka opowiadania – kamishibai.
Mali uczestnicy zajęć także przygotowali prace plastyczne na konkurs pt. „Ogród moich dziadków”, zorganizowany przez słubicki zarząd działkowiczów „Jutrzenki” z okazji 50-lecia działalności ogródków działkowych.
Na zajęciach powstały piękne i twórcze prace inspirowane obrazami prezentowanych artystów, np. „drzewo życia” Klimta, „słoneczniki” Vincenta van Gogha, portrety Picassa.
Dzieci stworzyły również ilustracje do wierszy „Lokomotywa” Juliana Tuwima i „Rzepka” Jana Brzechwy. Ilustracje te posłużyły do przedstawienia tychże wierszy w formie papierowego teatru kamishibai.
Na zakończenie „Małej Akademii Sztuk Przepięknych” uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie Akademii, tytuł Młodego Artysty za nadzwyczajne osiągnięcia artystyczne oraz upominek w formie małego zestawu plastycznego.
Atrakcją ostatniego spotkania był również sleeveface, czyli zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą lub częścią ciała. Dzieci miały dużą frajdę z tej zabawy, pozując do zdjęć z wybraną przez siebie książką. Z pewnością zabawa w sleeveface zagości w słubickiej bibliotece jeszcze nie raz!
Mamy nadzieję, że kreatywne zabawy i gry przysporzyły dzieciom wiele radosnych chwil, a zdobyta wiedza o sztuce odkryła w nich dusze artysty.
Kolejna edycja wakacji w słubickiej bibliotece cieszyła się bardzo dużą frekwencją. Gościliśmy nie tylko małych słubiczan, ale odwiedziły nas także dzieci z Polski i z zagranicy.
W sumie z zajęć skorzystało około stu osób. Dziękujemy za wspaniałe, wspólne artystyczne wakacje! Do zobaczenia w bibliotece!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wakacyjnych zajęć na stronie internetowej biblioteki http://www.biblioteka.slubice.pl oraz na Facebooku.
Zespół BPMiG Słubice