RZEPIN Rozstrzygnięcie konkursu “Pod dobrą opieką”

Nasi uczniowie docenieni!

Gmina Rzepin po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

To jedyna taka kampania w Polsce, która od 16 lat – nie tylko edukuje poprzez ulotki, plakaty czy scenariusze zajęć – ale także nagradza zaangażowanie i własną inicjatywę uczniów.
W tym roku w konkursie plastyczno-literackim organizator chciał, aby uczniowie w szczególny sposób zilustrowali hasło ,,Pod dobrą opieką”. Dla wielu z uczestników – zarówno najmłodszych dzieci ze szkoły podstawowej, jak i młodzieży gimnazjalnej – była to okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są opiekuńcze skrzydła rodziców, ale też co to jest dbałość, pielęgnacja, ochrona. Jedni uczniowie ukazywali w pracach troskliwe oko dorosłych, inni przekonywali, że dobra opieka to umiejętność nie tylko zarezerwowana dla rodziców czy dziadków, bo przecież każdy z nas może być opiekunem: słabszych, potrzebujących czy chorych.
Do biura organizatora kampanii – Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu – wpłynęło tysiące prac z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się aż 18 dzieci z gminy Rzepin. Są to: Martyna Baranowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Mateusz Radecki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Natalia Tyburek (Zespół Szkół w Kowalowie), Natalia Falińska (Zespół Szkół w Kowalowie), Kamila Markiewicz (Gimnazjum w Rzepinie), Zuzanna Romel (Gimnazjum w Rzepinie), Oliwia Lipnicka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Natalia Radlicka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Jakub Szawelski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Bartosz Janusewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Kacper Lewicki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Luis Falkowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Patrycja Radecka (Gimnazjum w Rzepinie), Weronika Zdun (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Kalina Olszewska-Kubiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Klara Jankowiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzepinie), Aleksandra Klamerus (Gimnazjum w Rzepinie) oraz Wiktoria Chojna (Gimnazjum w Rzepinie).
Nagrody dla laureatów zostały wręczone podczas rozpoczęcia roku szkolnego.
Dyrektorom placówek, pedagogom oraz nauczycielom należą się szczególne słowa wdzięczności za zaangażowanie i owocną współpracę przy realizacji tego cenionego w Polsce przedsięwzięcia.
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje (red.).