KRZESZYCE Aktywność ruchowa mieszkańców

KULTURAlne bieganie

Aby uatrakcyjnić program zajęć Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach wyszedł z inicjatywą pod hasłem „KULTURAlne bieganie”, która ma na celu popularyzacje i upowszechnienie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki w Kołczynie oraz w czwartki w Krzeszycach, o godz. 18. Dystans i tempo dostosowane jest do możliwości uczestników. Trasa biegu nie jest wymagająca, odbywa się na różnych nawierzchniach płaskich, przebiega przez lasy i łąki, dzięki czemu uczestnicy biegu mogą zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu, z dala od cywilizacji.
Energii uczestnikom dodaje muzyka, odpowiednio dostosowana do tempa biegu. Mieszkańcy, prócz rozwoju fizycznego, dbają o rozwój duchowy. Każdy trening oprawiony jest muzyką z innej epoki, dzięki czemu trafia ona w gusta mieszkańców w każdym wieku.
Zajęcia rozpoczynają się profesjonalną rozgrzewką i kończą stretchingiem (rozciąganiem). Prowadzącą ćwiczeń jest laureatka biegów długodystansowych Lucyna Poznańska, która służy radą i pomocą, zarówno podczas wspólnego biegania, jak i indywidualnych treningów.
Dodatkowym celem tej akcji jest przygotowanie uczestników do wystartowania i ukończenia naszych biegów lokalnych – Biegu Śladami Wiosny w Przemysławiu i Olimpijskiego Biegu Kołczyńskiego.
Bardziej zaawansowani uczestnicy KULTURAlnego biegania mają możliwość sprawdzenia się w poważniejszych imprezach biegowych organizowanych na szczeblu powiatowym, czy wojewódzkim (red.).