GÓRZYCA Z odwiedzinami u policjantów

Poznaliśmy tajniki ich pracy

6 października uczniowie, wraz z wychowawczynią, wybrali się na klasową wycieczkę. Tym razem postanowili odwiedzić Słubice, a jednym z punktów programu było… zwiedzanie Powiatowej Komendy Policji

W komendzie powitała nas Magdalena Jankowska- rzecznik prasowy KPP w Słubicach. Głównym celem wizyty było poznanie pracy policjanta oraz zapoznanie się z organizacją komendy policji. Uczniowie poznali trudną i niezbędną dla bezpieczeństwa pracę funkcjonariuszy. W trakcie wizyty zdobyli nową wiedzę oraz wysłuchali porad pani Magdaleny.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica. Tam czekał już na nas funkcjonariusz, który pokazał sprzęt niezbędny podczas ćwiczeń, a nawet broń. Uczniowie obejrzeli wiele niezwykle ciekawych pomieszczeń: „niebieski pokój”, siłownię oraz salę przesłuchań, w której zobaczyli lustro fenickie. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.
Wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach wspominamy miło, a nauka przekazana uczniom pozostanie na długo w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy policjantom za spotkanie i serdeczne przyjęcie!
ALEKSANDRA MURAWSKA