GÓRZYCA Turniej na pożegnanie lata

Wakacyjne wspomnienie już za nami

Na początku września na kortach Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbył się turniej tenisa ziemnego dla dzieci pn. „Wakacyjne wspomnienie – turniej tenisa ziemnego dla dzieci o Puchar Starosty Powiatu Słubickiego”

W tenisowe szranki stanęło 34 młodych zawodników w czterech kategoriach wiekowych.
Pomimo małych psikusów pogody turniej stał na wysokim poziomie, co spowodowało, że walka o czołowe miejsca była bardzo zacięta i trwała do ostatnich piłek.
Tradycją górzyckich turniejów jest to, że nikt nie wyjeżdża z pustymi rękami. Tak było i tym razem. Miejsca na podium były uhonorowane przepięknymi pucharami i dyplomami, a tym którym zabrakło szczęścia starosta słubicki Marcin Jabłoński wręczył okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wszyscy zawodnicy zostali również uhonorowani drobnymi nagrodami rzeczowymi zakupionymi w ramach dotacji pochodzącej z powiatu słubickiego.
W trakcie turnieju dzieci mogły korzystać z napoi zimnych i ciepłych, uzupełnić straty energetyczne owocami lub czymś słodkim, a na końcu zajadali się pizzą.
W kategorii chłopców do lat 16 pierwsze miejsce zdobył Bartosz Żukliński z Górzycy, na drugim stopniu podium uplasował się Ksawery Rupniak z Kostrzyna nad Odrą, a trzecie miejsce przypadło w udziale Maciejowi Duszyńskiemu z Górzycy. Na pozostałych miejscach znaleźli się Hubert Konieczny, Mateusz Dereń i Wojciech Dereń.
W kategorii dziewcząt do lat 14 pierwsze miejsce zdobyła Dominika Podhajecka (Górzyca), drugie miejsce przypadło siostrze Wiktorii Podhajeckiej z Górzycy, a na trzecim stopniu podium stanęła Julia Stolarska, także z Górzycy. Kolejne miejsca zajęły Kornelia Stadnik, Klaudia Koryzna, Roksana Koryzna oraz Magdalena Szychowska.
W kategorii chłopców do lat 12 na pierwszym stopniu podium stanął Jakub Mizerski ze Słubic, drugie miejsce przypadło w udziale Jonatanowi Jabłońskiemu również ze Słubic, a trzecie miejsce zajął Hubert Kamiński z Górzycy. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jakub Duszyński, Michał Timofiejczyk, Kacper Janicki i Maciej Poznański.
W ostatniej kategorii do 9 roku życia pierwsze miejsce zdobył Jacek Biernacki z Ośna Lubuskiego, na drugim miejscu uplasowała się Natalia Waszak z Rzepina, trzecie miejsce zajął Wiktor Łobaczewski, także z Rzepina. Na kolejnych miejscach znaleźli się następujący zawodnicy: Daniel Ciesielski, Kajetan Konieczny, Antoni Dujicz, Mateusz Kowalski, Jakub Timofiejczyk, Oliwia Parkoła, Bartosz Dybka, Oskar Czarnogrecki, Bartosz Parkała, Hanna Pudliszewska, Julia Stangreciak.
Górzycki Klub Tenisowy Smecz dziękuje władzom powiatu słubickiego za udzieloną dotację i wsparcie w rozwoju tenisa ziemnego (red.).