GÓRZYCA Pasowanie na ucznia

Powodzenia w nauce

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Górzycy są już pełnoprawnymi uczniami. 13 października odbyło się uroczyste pasowanie

To był wyjątkowy dzień. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze, prowadziła ją wychowawczyni Anna Wasilewska. Bohaterowie dnia odświętnie ubrani, z uśmiechem na buzi, przedstawili zebranym gościom wspaniały program artystyczny, w którym udowodnili, że z „żółtodziobów” przeobrazili się w pierwszoklasistów i mogą być pasowani na ucznia.
Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów do naszej szkoły. Po przyrzeczeniu dyrektor Ewa Thiemann i sekretarz gminy Maria Palichleb uroczyście pasowali każdego pierwszoklasistę na ucznia. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.
ANNA WASILEWSKA