GÓRZYCA Kolejne sukcesy młodej tenisistki

Dominatorka nie zwalnia tempa

Na kortach OSiR-u w Piotrkowie Trybunalskim rozegrano Mistrzostwa Polski Krasnalek (do lat 10). W zawodach rewelacyjnie spisała się jedyna reprezentantka województwa lubuskiego Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca), która wywalczyła dwa srebrne medale

Turniejowa jedynka swoje boje w grze singlowej rozpoczęła od drugiej rundy. W pierwszym meczu Dominiki było widać duże napięcie związane z rangą zawodów i oczekiwaniami samej zawodniczki. Mimo tego podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pokonała pewnie Angelikę Soból. Z meczu na mecz Dominatorka czuła się coraz pewniej i w kolejnych spotkaniach, bez straty gema, pokonała najpierw Julię Zięć, a w ćwierćfinale rozstawioną z numerem dwunastym Barbarę Straszewską. W półfinale Dominika zmierzyła się z turniejową trójką Antoniną Helińską. Dominika pewnie zwyciężyła swoją rywalkę i koleżankę 4:1, 4:1. Również finał gry singlowej dobrze rozpoczął się dla drobnej lubuszanki, która w meczu z Amelią Ciesielczyk objęła prowadzenie 2:0, a następnie miała nawet szanse na 3:0. Niestety ostatecznie to rywalka wygrała 3-go, chyba decydującego gema meczu, a presja związana z grą o tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej dała o sobie znać. Do tego rywalka grała zdecydowanie swój najlepszy mecz turnieju, lepiej wytrzymywała próbę nerwów i rozstrzygała kolejne, często bardzo wyrównane gemy, na swoją korzyść. Ostatecznie zawodniczka GKT Smecz Górzyca uległa swojej rywalce 2:4, 0:4, zdobywając swój drugi singlowy tytuł wicemistrzyni Polski Krasnalek.
W grze podwójnej partnerką Dominiki Podhajeckiej, podobnie jak podczas Mistrzostw Polski w Puszczykowie, była Marta Nadajewska (UKS A.T. Challenge Piotrków Trybunalski) i podobnie jak podczas halowych mistrzostw, ze względu na wysokie rozstawienie, Dominika i Marta (nr 1) rywalizację rozpoczęły od drugiej rundy. W półfinale grająca po raz drugi ze sobą górzycko-piotrkowska para pokonała Antoninę Helińską (A.T. Promasters Szczecin) i Jagnę Mańkowską (NST Leszno). W finale gry podwójnej spotkały się trzy finalistki z Puszczykowa ponieważ rywalkami Dominiki i Marty były Amelia Ciesielczyk (UKS RP SPORT Olsztyn), której tym razem partnerowała Laura Stypuła. Do tytułu było bardzo blisko, szczególnie gdy Dominika i Marta wyszły na prowadzenie 5:4. Niestety zabrakło troszeczkę szczęścia i zimnej krwi i to rywalki cieszyły się ostatecznie z tytułu mistrzowskiego.
Dominika jeszcze raz udowodniła, że dzieci z małych ośrodków i klubów mogą odnosić wielkie sukcesy na arenie krajowej, dzięki talentowi i pasji w połączeniu z dobrą organizacją klubu.
Wszystkie dzieci chcące pójść w ślady Dominiki zapraszamy na korty w Górzycy, a mecenasów sportu i lokalne firmy zapraszamy do współpracy i wsparcia klubu GKT Smecz Górzyca w jego dalszym rozwoju.
Dziękujemy firmie Agroma i Dariuszowi Matkowskiemu za wsparcie i okazaną pomoc dla działań Górzyckiego Klubu Tenisowego SMECZ (red.).