CYBINKA Kropla Kultury 2016 już za nami!

Było energetycznie!

W tym roku przygotowaliśmy moc atrakcji, z których skorzystało wiele osób. Wydarzenie rozpoczęło się przedstawieniem plenerowym „Szewczyk dratewka” Teatru Trójkąt z Zielonej Góry. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pod okiem artystki z Poznania. Dziewczyny z Nadleśnictwa Cybinka zaproponowały eksperymentalne „leśne” warsztaty

Pani Aleksandra była u nas z koniem, upartymi osiołkami i drobiem ozdobnym – ten kącik był nieustannie oblegany. Był dmuchaniec i bańki mydlane, straganik, jadło regionalne, była możliwość zakupu miodu prosto z pasieki. Było też stoisko sanepidu, gdzie można było zaczerpnąć informacji jak poprawnie się badać oraz zmierzyć poziom cukru. Jak zwykle nie zawiodły nas też wspaniałe dziewczyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem”, które malowały twarze we wzory, jakie sobie tylko dzieci wymarzyły!
Program artystyczny był niezwykle urozmaicony: występy młodzieży z Ogniska Muzycznego, Tatiana Brzozowska oraz nasz lokalny, wspaniały zespół „Klimat” klimatycznie rozbrzmiał w amfiteatrze i rozruszał publiczność. Mimo kropelek deszczu energicznie i niezwykle ciekawie zagrała dla nas aż 14 osobowa grupa bębniarzy z dudziarzem – zespół „7minut przerwy” z Zielonej Góry. Zaśpiewał też Kacper Pilżys, który wygrał tegoroczną edycję konkursu wokalnego „Gwiazdy są wśród nas”.
„Kroplę kultury” zakończył mocnym, wyrazistym, energicznym graniem występ zespołu „Granie bez próby” – zespół wyjątkowy, bo tworzą go muzycy zebrani specjalnie na występ. Z tej współpracy 1 października stworzyli muzyczne show, na którym warto było być!
ALICJA JANKOWSKA