CYBINKA Blisko setka osób na starcie

Bieganie w Bieganowie

Za nami pierwsza edycja „Biegania w Bieganowie”

Nowa impreza na sportowej mapie Cybinki zorganizowana została przez sołectwo Bieganów na czele z sołtysem Patrykiem Rudzińskim

Współorganizatorami biegania byli: gmina Cybinka i Zakład Usług Komunalnych w Cybince. Imprezę zorganizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej. Przyciągnęła ona blisko setkę uczestników.
Zmagania wiodły ścieżkami leśnymi wokół Bieganowa. Start i meta zawodów mieściły się na drodze przy budynku firmy Agro Bieganów.
Uczestnicy biegu na dystansie 2,5 km do pokonania mieli jedną rundę. Trasa wiodła głównie ścieżkami leśnymi i ścieżką pieszo-rowerową. Na tym dystansie najlepszy okazał się Mirosław Wesołowski z Dębna, natomiast wśród pań bezkonkurencyjna była Kornelia Chróściel z Nowej Soli. W rywalizacji na dystansie 5 km biegacze do pokonania mieli dwie rundy po 2,5 km. Na szybkiej i wymagającej trasie najszybszy okazał się Krzysztof Przeworski z Granic, natomiast wśród pań bezkonkurencyjna była Małgorzata Konopka ze Słubic.
Najlepszymi zawodnikami z gminy Cybinka zostali Kamila Bondaryk i Mateusz Kozinoga.
Jak podkreślali sami uczestnicy biegu, impreza była bardzo dobrze przygotowana. Za metą czekały owoce, woda i posiłek regeneracyjny. Ponadto każdy ze startujących otrzymał pamiątkowy medal.
Dla pierwszych trzech osób w każdej kategorii wiekowej organizatorzy zapewnili nagrody rzeczowe i statuetki, Najlepszych dekorowali burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz sołtys Bieganowa Patryk Rudziński.
Organizatorzy dziękują także sponsorom „Biegania w Bieganowie”: Zygmuntowi Jodko i Grzegorzowi Kozera (red.).