SŁUBICE Zapraszamy do biblioteki

bibo1Grzegorz Sawko – wystawa fotografii

Biblioteka słubicka serdecznie zaprasza do obejrzenia niezwykłej wystawy fotografii Grzegorza Sawko. Cieszymy sie bardzo, że możemy zaprezentować mieszkańcom naszej gminy, powiatu słubickiego i nie tylko kolejnego artystę lokalnego, niezwykłego pasjonata przyrody, w szczególności ptaków

Grzegorz Sawko pochodzi z terenu gminy Cybinka, z małej urokliwej miejscowości Białków.
Z wykształcenia jest socjologiem, w latach 2001-2006 był pracownikiem Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, od 2006 roku jest kuratorem sądowym. Pasja fotografowania zrodziła się w okresie pracy w parku krajobrazowym.
W latach 2003-2006 współpracował z Agencją Fotograficzno-Wydawniczą DIAPRESS. W tym czasie prócz fotografii zrodziła się pasja filmu przyrodniczego. Jest współautorem zdjęć m.in. do filmu „Niezwykłe życie zwykłej rzeki”, opowiadającym o przyrodzie doliny środkowej Odry, który w 2007 roku brał udział w Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego w Łodzi.
Fotografia przyrodnicza to jego sposób na życie. Poświęca jej każdą wolną chwilę. Ptaki stanowią główny cel jego fotograficznych eskapad. Fotografuje głównie dla własnej satysfakcji – przebywanie w terenie, kontakt z naturą, sam proces przygotowania do zdjęć jest dla niego najważniejszy – pozwala mu odreagować stresy codziennego życia, oderwać się od rzeczywistości.
Zespół BPMiG Słubice