RZEPIN I Letnie Treningi MKS Steinpol-Ilanki

rzep7Tydzień pełen emocji i ćwiczeń

Miejski Stadion Sportowy był miejscem, na którym odbyły się I Letnie Treningi MKS Steinpol – Ilanki Rzepin. 22 małych piłkarzy ciężko trenowało od poniedziałku do piątku

W tym czasie, pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej, zawodnicy odbyli dziesięć jednostek treningowych. Organizator klub MKS Steinpol-Ilanka Rzepin zapewnił uczestnikom posiłki oraz stroje treningowe. Zawodnicy do swojej dyspozycji mieli boisko, las, jezioro i plażę.
Dzieci do swoich obowiązków podeszły bardzo profesjonalnie, dzielnie trenując, szlifowały formę przed czekającym je piłkarskim sezonem. Poza tym najmłodsi futboliści naszego klubu, co cieszy przede wszystkim, bawili się znakomicie.
Pogoda sprzyjała, dzieci skorzystały z miejskiego kąpieliska na jeziorze Długim, gdzie pod okiem ratownika bezpiecznie się kąpały oraz poprawiały swoje umiejętności pływackie. Trenerzy natomiast przeprowadzili treningi na miejskiej plaży, co niewątpliwie było nowym doświadczeniem dla większości chłopców.
Z dużym entuzjazmem wszyscy uczestnicy letnich treningów przyjęli zabawę w podchody. Trenerzy przypomnieli także swoim podopiecznym tak popularne kiedyś, a dzisiaj nieco zapomniane zabawy, jak gra w kapsle, czy w klasy. I tak chłopcy mieli swoje kapslowe Tour de France i Giro d’Italia, a ich zainteresowanie tymi zabawami przerosło oczekiwania organizatorów.
Piłkarskie Letnie Treningi MKS Steinpol-Ilanki to jednak była nie tylko piłka nożna, ale także inne bardzo pożyteczne i praktyczne zajęcia. Podczas środowych zajęć ich uczestnicy uczyli się np. jak można udzielić pierwszej pomocy osobie tego wymagającej, dowiedzieli się też, jak należy zachowywać się przebywając nad wodą.
Nasi najmłodsi piłkarze wzięli również udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efektem, oprócz ładnych zdjęć, było mnóstwo śmiechu i fajnej zabawy.
Na zakończenie letniej piłkarskiej przygody każdy z uczestników otrzymał dyplom-certyfikat ukończenia pierwszych Treningów Letnich MKS Steinpol-Ilanki Rzepin (red.).