GÓRZYCA-RZEPIN Udany powrót

podchajecka2Nie ma śladu po kontuzji

Po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi i kontuzją Dominika Podhajecka w wielkim stylu wróciła do cyklu turniejów Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Skrzatek

Dziesięcioletnia zawodniczka GKT Smecz Górzyca już w swoim pierwszym po przerwie starcie sięgnęła po tytuł w grze podwójnej, a także zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrocławiu do lat 12!
Jeszcze niedawno Dominika nosiła gipsową szynę po skręceniu stopy, przechodziła rehabilitację, stąd nie poruszała się ze swoją dynamiką, nie robiła poślizgów, ale imponowała wolą walki, rozwiązaniami taktycznymi i świetnym rozgrywaniem akcji w decydujących momentach spotkań.
Ze względu na wysokie rozstawienie podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pierwszą rundę miała wolną, w drugiej pokonała 7:5, 6:2 Salomę Jasiczek (UKS SPORTAKUS Wrocław),w ćwierćfinale popularna Dominatorka ograła Julię Wartecką 6:2, 6:1 (PT Olimpia Poznań) – podopieczną Jarosława Wołąsewicza – trenera reprezentacji Polski Skrzatek, a w półfinale lubuszanka pokonała Kamilę Ostrowską 6:1, 7:5 (UKS SPORTAKUS Wrocław). W finale zawodów Dominika musiała uznać wyższość dwa lata starszej i najsilniejszej fizycznie, leworęcznej zawodniczki gospodarza turnieju – Karoliny Skowrońskiej (KKT Wrocław) 2:6, 1:6.
W grze podwójnej Dominika Podhajecka grając w parze z Karoliną Skowrońską pewnie, bez straty seta wygrały turniej. Rozstawiona z jedynką para pierwszą rundę miała wolną, w półfinale faworytki debla pokonały 6:1, 6:4 Nikę Hurkacz (Redeco Wrocław) i Kamilę Ostrowską (UKS SPORTAKUS Wrocław), a w finale nie dały szans 6:2, 6:3 Jagnie Mańkowskiej (KT Pro-Team Leszno) i Julii Warteckiej (PT Olimpia Poznań).