GÓRZYCA-RZEPIN Kolejne sukcesy Dominiki Podhajeckiej

podchajecka1Dominatorka wraca

Nie zwalnia tempa Dominika Podhajecka po swoim powrocie na krajowe kory

Już w pierwszym występie dziesięciolatka, reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca, sięgnęła po tytuł w grze podwójnej, a także zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrocławiu do lat 12! Identyczny wynik w kategorii Skrzatek Dominika osiągnęła w kolejnym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Bydgoszczy.

W pierwszej rundzie gry singlowej podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pewnie pokonała Oliwię Skoliniec (KCT Masters), w ćwierćfinale turnieju zwyciężyła Aleksandrę Frątczak (BAT Bydgoszcz), a w półfinale Julię Wartecką (PT Olimpia Poznań), podopieczną Jarosława Wołąsewicza – trenera reprezentacji Polski Skrzatek i jednocześnie swoją deblową partnerkę. W finale zawodów Dominika musiała uznać wyższość zdecydowanie silniejszej fizycznie Marii Głowackiej (TS IDEA SPORT Toruń).
W grze podwójnej Dominika Podhajecka, grając w parze z Julią Wartecką, po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji finale, pokonały (po super tie braku) singlową rywalkę Dominiki Marię Głowacką i Oliwię Sikorę (BAT Bydgoszcz), wygrywając bydgoskie zawody. Rozstawiona z dwójką para, wcześniej w półfinale turnieju deblowego, pokonała bez straty gema Malwinę Edyk (KT Start Łódź) i Roksanę Kokocha (PKT Pobiedziska).
Cieszą nie tylko wyniki i dwa kolejne medale Dominiki, ale również coraz pewniejsza gra i lepsze poruszanie się po korcie po niedawnej kontuzji i długiej przerwie startowej. Młodziutka tenisistka w stosunku do poprzednich zawodów nabrała pewności siebie przy returnach i atakach forhendowych, wzmocniła siłę gry i pomału odzyskuje swój wielki atut w postaci niezwykle dynamicznego poruszania się po korcie (red.).