CYBINKA Piękne śpiewanie

gwiazdy sa w srod nasGwiazdy są wśród nas

Podczas obchodów święta Dni Cybinki odbyła się pierwsza edycja konkursu wokalnego “Gwiazdy są wśród Nas”, którego organizatorem byli m. in. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wraz z urzędem miejskim

Do konkursu stanęło ponad tuzin uczestników z Polski i Niemiec, w przeróżnym zakresie wiekowym i jeszcze szerszym zakresie repertuarowym.
Przybyli słuchacze mogli nakarmić swoją muzyczną część duszy utworami śpiewanymi przez m. in. grupę dzieci z partnerskiej gminy z Niemiec, które śpiewały polskie piosenki oraz jedną z najsłynniejszych pieśni neapolitańskich pt. “O sole mio”. Nie zabrakło również utworów zza wschodniej granicy oraz topowych pieśni granych na co dzień w rozgłośniach radiowych.
W tym roku w konkursie pierwsze miejsce zajął Kacepr Pilżysz z piosenką “Nadzieja” z repertuaru Tabb and Sound ‘n’ Grace.
Dziękujemy wszystkim za spore zainteresowanie, artystom za przepiękne występy oraz jury, które miało ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze tego najlepszego głosu pierwszej edycji konkursu wokalnego “Gwiazdy są wśród Nas” (red.).