RZEPIN XII Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

rzep8Rodzinne pielgrzymowanie na rowerach

Po raz 12. wyruszyła z Rzepina rowerowa pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymi w ciągu siedmiu dni pokonali trasę niemal 500 km, każdego dnia przejeżdżając 70-80 km

Na Jasną Górę wyjechała, a co najważniejsze zdrowo do niej dotarła, grupa licząca 64 osoby.
Pielgrzymka rowerowa jest wyjątkowa – corocznie bierze w niej udział wielu mieszkańców gminy Rzepin – a ewenementem w skali kraju jest jej familijny charakter.
Pierwszego dnia uczestnicy pielgrzymki mieli do przebycia najdłuższy etap: z Rzepina do Sulechowa, jego trasa wyniosła ponad 80 km. Drugi etap prowadził z Sulechowa do Sławy. W trakcie drugiego dnia uczestnicy pielgrzymki odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Wieleniu. W Trzebnicy zwiedzili Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej oraz klasztor sióstr Boromeuszek. Kolejny etap rzepińscy rowerzyści pokonali, wytrwale przejeżdżając dystans 77 km ze Sławy do Ścinawy. W drodze odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Grodownickiej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, gdzie celebrowana była msza. Bazylikę Mniejszą w Oleśnicy rzepińscy pielgrzymi odwiedzili w drodze z Trzebnicy do Dębnika, gdzie odbyło się Nabożeństwo Krzyża. Kolejny etap przebiegał z Dębnika do Borek Wielkich.
11 lipca cała grupa rzepińskich rowerzystów szczęśliwie dotarła na Jasną Górę.
Pielgrzymka zakończona została niezwykle podniosłą i wzruszającą chwilą, którą była msza odprawiona przez ks. Stanisława w kaplicy Cudownego Obrazu (red.).