RZEPIN Obchody jubileuszu 70-lecia OSP

SONY DSCDziękujemy naszym strażakom

Na początku lipca świętowano jubileusz 70-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Rzepin

Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 stawili się strażacy z OSP w Rzepinie, Kowalowie, Drzeńsku, Lubiechni Wielkiej oraz Sułowie.
Ze sztandarami, w asyście orkiestry, nastąpił uroczysty przemarsz wszystkich strażaków do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie uroczystą mszą rozpoczęto obchody. Po celebracji liturgii miejscem głównych obchodów stał się plac przy SP nr 1.
Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, wręczając pamiątkowe dyplomy, serdecznie podziękował wszystkim członkom OSP na terenie gminy za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie włożone w niełatwą społeczną służbę strażacką. Burmistrz podkreślił też, że wieloletnie tradycje oraz wola niesienia bezinteresownej pomocy stanowią wartości będące źródłem uznania i szacunku.
Zgromadzeni na placu strażacy zaprezentowali swoje wozy razem z ich imponującym wyposażeniem. Wszyscy ci, którzy stawili się tego dnia na wyjątkowych obchodach mogli przyglądnąć się z bliska wspaniałym sprzętom. Dzieci, przymierzając hełmy strażackie i wsiadając do kabin wozów strażackich, mogły choć przez chwilę poczuć się strażakami.
Na zakończenie imprezy kolumna samochodów strażackich wykonała przejazd honorowy ulicami Rzepina (red.).