RZEPIN Działalność Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich

rzep7Utalentowani seniorzy

Nadrzędną wartością Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich jest dobro i troska o ludzi starszych i samotnych. Organizacja zrzesza 50 osób, a jej działalność oparta jest na ścisłej współpracy z władzami gminy Rzepin. W minionym roku rzepińscy seniorzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach miasta

W stowarzyszeniu, dzięki usilnym staraniom jego członków, powstała grupa teatralna, która przygotowała i na zaproszenie dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku wystawiła przedstawienie pt. „Włóczęga i baśnie”. Seniorzy włączali się chętnie w działalność Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie, a także wykazywali się dużą aktywnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko” odbyli kilkudniową wycieczkę do Karpacza. Uczestniczyli w wieczornicach patriotycznych, z Ogólnopolskiego Marszu Seniora przywieźli dwa puchary oraz medale otrzymane za wystawienie stoiska promującego ich stowarzyszenie.
Rzepińscy seniorzy dbali o swoją sprawność fizyczną, korzystali z szeroko pojętej rekreacji, wspólnie organizując wiele wycieczek turystycznych i spotkań plenerowych. W rozkładzie odbytych przez nich wyjazdów były zarówno te jednodniowe, jak również i kilkudniowe. Na mapie miejsc odwiedzonych przez seniorów znaleźć można m.in. Wrocław, Gorzów Wlkp., Wolsztyn, Skansen w Ochli, czy niemieckie Guben. Stowarzyszenie stale współpracowało oraz dbało o dobre relacje z innymi organizacjami. Jego członkowie uczestniczyli w wykładach Akademii Trzeciego Wieku.
Podsumowując należy stwierdzić, że mamy naprawdę utalentowaną „starszą młodzież” (red.).