RZEPIN Dwa zespoły walczyły w Dobiegniew Cup

rzep5Święto piłki nożnej

Reprezentanci młodzieżowych zespołów MKS Steinpol – Ilanka Rzepin wzięli udział w XXII Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej Saller Dobiegniew Cup 2016

W tym roku rzepiński klub reprezentowały dwie drużyny: orlików U-11 oraz młodzików U-13.
W zawodach wzięło udział łącznie ponad tysiąc zawodników reprezentujących 64 kluby z sześciu krajów. Poza uczestnikami z Polski, w tegorocznym turnieju mogliśmy obserwować grę zespołów z takich krajów jak: Szkocja, Ukraina, Niemcy, Litwa i Białoruś.
Rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach wiekowych. Drużyna orlików MKS Steinpol – Ilanka Rzepin swoje zmagania zakończyła w 1/8 turnieju meczem z MK Dębrzno, przegrywając 1:3. Natomiast młodziki, przegrywając w meczu o dziewiąte miejsce z drużyną Pionier Zwierzyn 0:3, uplasowali się ostatecznie na 10 pozycji.
Tegoroczne zawody dla reprezentantów MKS Steinpol – Ilanka Rzepin nie zakończyły się co prawda miejscami medalowymi, ale poziom gry i zaangażowanie naszych najmłodszych piłkarzy pozwala z wielkim optymizmem patrzeć w przyszłość.
Podsumowując należy podkreślić wzorową organizację imprezy oraz wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła całemu wydarzeniu. Tradycyjnie już Dobiegniew był przez te pięć lipcowych dni miejscem prawdziwego święta piłki nożnej w wykonaniu najmłodszych piłkarzy.
Finałowemu spotkaniu przyglądał się prezes lubuskiego ZPN Robert Skowron wraz z dyrektorem biura Andrzejem Graczykiem, którzy wręczyli pamiątkowe puchary najlepszym zespołom (red.).