SŁUBICE Klubowicze DKK w grze!

bibo2Podejmijmy wyzwanie

Gra w 10 minut. Spróbujmy przez okrągły miesiąc, każdego dnia przez 10 minut, robić coś zupełnie nowego, coś czego nigdy w życiu nie robiliśmy

Na majowym spotkaniu w słubickiej bibliotece klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki, już w prawdziwie słonecznych nastrojach, dyskutowali o książce Chiary Gamberale „Przez 10 minut”.
Bohaterką książki jest trzydziestokilkuletnia Chiara, której nagle całe życie rozlatuje się na milion kawałków. Porzucona przez męża jednocześnie traci pracę. Popada w ogromną apatię. Psychoanalityczka, do której uczęszcza na terapię, proponuje jej grę w dziesięć minut. Zasady są bardzo proste. Wystarczy, aby codziennie zrobiła coś, na co nie zdecydowała się nigdy wcześniej. I wcale nie musi się to udać, wystarczy, że spróbuje.
Chiara, nie mając nic do stracenia, rozpoczyna grę. A książka przekształca się w swoisty dziennik, który jest właśnie zapisem kolejnych wyzwań, których podejmuje się bohaterka. Małymi kroczkami Chiara zmienia swoje nastawienie do życia. Sama stwierdza, że: „czasami się przewracam, ale może , kto wie, właśnie wtedy biorę rozbieg”.
Książka jest rekomendowana przez 100 tysięcy uszczęśliwionych Włoszek. A jak ocenili ją nasi klubowicze? Pomysł na fabułę z pewnością bardzo dobry. Jednak brak tutaj tego dreszczyku, który bez reszty potrafi wciągnąć czytelnika w wykreowany przez autora świat. Mimo tego książka jest bardzo inspirująca. Warto spróbować swoich sił w grze w dziesięć minut!
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 29 czerwca (środa) o godz. 16.00 w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Przedmiotem dyskusji będzie książka Simona Montefiore „Saszeńka”.
MAŁGORZATA DOBOSZ
moderator DKK
BPMiG Słubice